המדריך לעוסק הפטור המתחיל

המדריך לעוסק הפטור המתחיל (וגם: למה אין לך צורך ברואה חשבון🤫)

נתן מורדכי

נתן מורדכי

עיצוב ופיתוח אתרי אינטרנט

פתיחת עסק חדש יכולה להיות מאמץ מרגש ומאתגר. כבעל עסק מתחיל, חשוב להיות ערוך היטב ובקיא בהיבטים השונים של ניהול עסק מצליח. הנה כמה שיקולים מרכזיים שכדאי לזכור:

1. תוכנית עסקית ברורה

1. תוכנית עסקית ברורה: תוכנית עסקית היא מפת דרכים המתארת את היעדים, האסטרטגיה והתחזיות הפיננסיות של העסק שלך. חיוני שתהיה תוכנית מחושבת היטב שתנחה את קבלת ההחלטות שלך ותעזור לך להישאר ממוקד בהשגת היעדים שלך.

2. זיהוי שוק היעד: לדעת מי הלקוחות שלך ומה הם צריכים הוא חיוני להצלחת העסק שלך. ערכו מחקר שוק כדי להבין את שוק היעד שלכם ולפתח אסטרטגיה שיווקית מתאימה.

3. הישאר מאורגן ונהל את הכספים שלך: ארגון נכון וניהול פיננסי חיוניים לכל עסק. הטמעת מערכות ותהליכים כדי לעקוב אחר ההוצאות, ההכנסות והרווחים שלך, וודא שיש לך הבנה מוצקה של מצבך הפיננסי בכל עת.

תהליך פתיחת עוסק פטור, נקודות זכות, הוצאות מוכרות, קרן השתלמות, פנסיה, קופת גמל להשקעה, קרן כספית ופקדונות בנק, שיווק וניהול הכספים, דוח שנתי, רואה חשבון

כל תושב ישראלי זכאי לנקודות זיכוי ממס ההכנסה שמפחיתות את גובה המס שעליו לשלם. הזכות עומדת על 2.25 נקודות לכל תושב, כששווי נקודה, נכון ל-2022 הוא 223 ₪ לחודש, שהם 2,676 ₪ לשנה שלמה. אם את אישה יש לך 0.5 נקודות נוספות ואם יש לכם ילדים או שנישאתם, יתכן שמגיעות לכם עוד נקודות.

לכל סוג עסק ישנן ההוצאות המוכרות שלו, הוצאה מוכרת בעסק מסוים, יתכן והיא אינה מוכרת בעסק אחר.
על מנת שהוצאה תהיה מוכרת היא חייבת להיות הכרחית לצורך ייצור הכנסה.

1. הוצאה מוכרת – הוצאה הכרחית לצורך ייצור הכנסה, הנובעת או מהוצאה שוטפת או מפחת בגין רכוש קבוע. כמו כן ישנן הוצאות נוספות המקטינות את ההכנסה החייבת כגון הפקדות לקרן פנסיה לעצמאיים, קרן השתלמות, ביטוח חיים וביטוח אובדן כושר עבודה.

2. הוצאה מוכרת רק בחלקה – יש סוגי הוצאות שתקנות מס הכנסה קובעות, שלמרות שהוצאת את כל
ההוצאה למען העסק, הן לא יוכרו באופן מלא, אלא רק באופן חלקי.
לגבי כל סוג הוצאה שכזו נקבעו הוראות מפורטות מהו החלק המוכר ומהו החלק העודף ( הלא מוכר).
להלן חלק מן ההוצאות : אחזקת רכב, טלפון נייח בעבודה מהבית, טלפון נייד, נסיעות לחו"ל, אשל, כיבודים,
מתנות וביגוד מקצועי.

3. הוצאה מעורבת – הוצאה המשמשת גם לצורך עסקי וגם לצורך פרטי. הכלל בהוצאה מעורבת על מנת שחלק ממנה
יהיה מוכר, הוא שניתן לבצע הפרדה בין החלק העסקי לחלק הפרטי. במידה ולא ניתן לבצע הפרדה שכזו, ההוצאה אינה מוכרת.

פתיחת עסק יכולה להיות משימה מרתיעה, אבל עם ההכנה והלך הרוח הנכונים, היא גם יכולה להיות מתגמלת להפליא. זכרו את הטיפים האלה כשאתם יוצאים למסע וזכרו להישאר ממוקדים ובעלי יכולת הסתגלות בזמן שאתם מנווטים באתגרים וההזדמנויות שמגיעים בדרככם.